OTÁZKY A ODPOVĚDI
Jak si udržet kondici?
Udržet si kondici vyžaduje pravidelné cvičení, nejlépe 2-3 krát týdně, jako je běhání, plavání, joga, strečink, jízda na kole, vhodný je také silový trénink, například s činkami nebo zátěží vašeho těla.
Důležitá je také vyvážená strava, která obsahuje dostatek ovoce, zeleniny, bílkovin a celozrnných potravin, a také dostatečný příjem vody.
Dostatečný spánek alespoň 6-9 hodin denně, je důležitý pro regeneraci těla.
Jak si naplánovat trénink?
Plán tréninku záleží na vaší pokročilosti. Obecně je dobré začít zahřátím a rozhýbáním těla 10-15 minut a pak pokračovat s tím, čemu se věnujete, běh, nebo silový trénink. Hlavní část 30-45 minut je zátěžová, která je intenzivní a pomáhá tělu se posunout k vyšším výkonům. Může následovat 5-10 minut vyvrcholení o vyšší intenzitě. Následuje fáze zklidnění, vydýchání, vyklusání, pomalejší pohyby. Na závěr strečink a dostateční čas mezi tréninky na regeneraci.
Co a kdy jíst?
Odpověď na tuto otázku najdete v eBooku STRAVA PRO BĚŽNÝ ŽIVOT, nebo v dalších v sekci EBOOKY A KURZY
Jak se dostanu ke kurzům a videím?
Videa on-line kurzů jsou umístěna v členské sekci, ke které obdržíte přístupové údaje po zaplacení objednávky k danému kurzu.
Jak začít běhat?
Nejlepší začátek běhu je chůze! Ano, obyčejná svižná chůze vám pomůže rozhýbat tělo, svaly si zvyknou na pohyb a postupně budete zlepšovat i dech. Po 2 týdnech procházek se můžete rozběhnout a třeba 1-2 km vyzkoušet, co to s vámi udělá a jak se budete cítit. Podle výsledků můžete postupovat dále, přidávat délku běhu, intenzitu a čas strávený tréninkem.
Jak mám dýchat při tréninku?
Dýchejte přirozeně! Někdy vám pohyb udává rytmus dechu, například u běhu. Pokud posilujete, tak většinou vydechujete, čímž se zpevní nejen břišní svaly, při zdvihání zátěže. Při výdechu naopak nastává uvolnění.